Zo oud en nieuw hebben we weer achter de rug. Een ding is me nu duidelijk geworden, het overlevingspakket wat de Nederlandse regering graag wil dat je in huis hebt, is niet voor als de Russen komen, maar voor oud en nieuw. Niet normaal wat er allemaal weer is gebeurd!
Wij hebben oud en nieuw gevierd bij de opa en oma van baas Pablo. Lekker gegeten en gedronken aan een lange tafel. Het was gezellig en dat allemaal zonder vuurwerk.

De woonkamer, die eerst eetkamer was.
Omdat we eigenlijk altijd in de keuken eten en dus de eetkamer niet als eetkamer gebruiken leek het ons beter, bij gebrek aan een woonkamer, de eetkamer, meubel technisch, te verbouwen tot woonkamer. Daarvoor moesten wat meubels verdwijnen, die nu veilig ingepakt op een pallet staan in de stal. Daar staan ze de komende jaren goed, het is er nagenoeg altijd dezelfde temperatuur en het is er niet vochtig.
Toen we in Nederland waren hebben we een kast gekocht, waar jullie al eens foto’s van gezien hebben. Die kast heb ik voorzien van verlichting en die gaat automatisch om 18 uur aan en om middernacht weer uit, of ik bedien met mijn telefoon. Het is nu een antieke kast met verlichting en WIFI. In de kast staat nu een deel van onze stenen en mineralen verzameling. Om alles uit te stallen hebben we in ieder geval nog eenzelfde kast nodig.
We hebben twee van die stoelen waarvan de leuning achterover kan. Ik heb ze altijd verschrikkelijk gevonden. Ze hebben model ‘bejaardentehuis’ en net zoals een slaapbank niet lekker zit en slaapt, heb ik in deze stoelen nooit lekker gezeten. Maar ook in de nieuwe inrichting laten we ze voorlopig staan. Drie van onze meubeldesigners, de katten, zijn er altijd druk mee in de weer. En we hebben liever dat ze de stoelen verder begaaien dan dat ze de nageltjes in de nieuwe bank zetten.
De bank, Sol, wilde graag een L model. En die hebben we dus een gekocht. Een grijze. Je kan het allemaal op internet bestellen, maar ik wilde persé testen of de bank goed zit, met het idee dat we straks weer iets in huis hebben die, net als de stoelen, niet lekker zit. Net voor Kerst zijn ze de bank komen brengen en monteren. Handig is ook dat onder de bank onder de lange zitting opbergruimte is. Ook de zittingen kunnen worden uitgeschoven. Ook het bovenste kussen van de leuning kun je net als de hoofdsteun in een auto een beetje kantelen en dat is fijn als je echt voor de tv wil hangen.
Voor de tv moest er ook nog een meubel komen. Een tv meubel is echt een tv meubel en veel meer kun je daar niet mee. We hebben daarom gewoon een kast gekocht waar de tv op kan staan. Die kast kon wel via internet besteld worden, omdat ik die niet aan een zittest hoefde te onderwerpen.
Ook een lamp die ik ooit eens van een gevonde halve turtlepan (zoek maar op, is een muziek instrument) en oude lenzen heb gemaakt, heeft weer een plaatsje in huis. Voor de stereoset heb ik een tafeltje gemaakt. De luidstrekers moet ik nog een keer verbouwen. Die zijn lelijk. Ik wil nieuwe kasten maken die beter in het interieur passen. Ook moet in de kast in de muur nog verlichting komen.
Nou, dan nu alle foto’s in een keer van de woonkamer.








Weer een hoofdstuk uit ons leven
Jullie verhalen door Mieke Mertens VERHALEN

